מאמרים

המדריך המלא: ניתוח קטרקט בלייזר

מעוניינים לברר פרטים בנוגע לניתוח קטרקט בלייזר? ניתוח הקטרקט נחשב כיום לניתוח השכיח ביותר בתחום רפואת העיניים, עם שיעורי הצלחה של 98% ואף למעלה מכך.
קרא עוד

מעוניינים בהמלצות למנתח קטרקט? זה מה שחשוב לדעת

מעוניינים בהמלצות למנתח קטרקט? ניתוחי הקטרקט מסווגים, אמנם, ברשימת ההליכים הכירורגיים הבטוחים והשכיחים ביותר כיום בעולם הרפואה, עם שיעורי הצלחה מרשימים של למעלה מ- 98%, ובפרט כשהם מיושמים בטכניקות עדכניות ומתקדמות, תוך כדי עשיית שימוש במכשור רפואי ממוחשב
קרא עוד

איך לבחור רופא עיניים פרטי?

סובלים מבעיית עיניים מורכבת ומעוניינים לצורך זה להיוועץ ברופא עיניים פרטי? הומלץ לכם לגשת לניתוח, אך אתם מבקשים לקבל חוות דעת שנייה?
קרא עוד

כל מה שצריך לדעת לפני שהולכים לרופא עיניים מומחה לקטרקט

החלטתם לפנות לרופא עיניים מומחה לקטרקט לצורך קבלת חוות דעת שנייה ואו להיוועץ עימו האם מומלץ לגשת לניתוח כעת או להמתין? האם לנתח תחילה את עין ימין ולאחר מכן את עין שמאל או להפך? האם כדאי להעדיף ניתוח קטרקט בלייזר או שמא להסתפק בניתוח הסטנדרטי? ומהם היתרונו
קרא עוד

מה זה קטרקט? מהם התסמינים ודרכי הטיפול?

סובלים מראייה מטושטשת או מעורפלת וההידרדרות בחדות ובאיכות הראייה? מרגישות יתר לאור ולסנוור, ומתקשים בראיית לילה?
קרא עוד

מחפשים רופא עיניים פרטי בבאר שבע? כך תעשו זאת נכון

מחפשים רופא עיניים פרטי בבאר שבע? במקרים של בעיות עיניים וליקויי ראיה נפוצים נהוג על פי רוב לרופא עיניים מטעם קופת חולים, וכך גם כשמדובר בבדיקות עיניים תקופתית או בדיקה כתנאי להנפקת רישיון נהיגה או חידושו.
קרא עוד

כל מה שצריך לדעת על סיבוכים וסיכונים בניתוח קטרקט

סיכונים בניתוח קטרקט גבוהים יותר בקרב מטופלים הסובלים בו זמנית ממחלות עיניות נוספות כדוגמת גלאוקומה או בקרב מטופלים שעברו חבלת עין בעבר או שעברו ניתוחי עיניים בעבר כגון ניתוחי רשתית
קרא עוד

כל מה שרציתם לדעת על מחיר ניתוח קטרקט

באופן כללי, מחיר ניתוח קטרקט כולל בתוכו את עלות האשפוז בבית החולים, עלות השימוש בחדר ניתוח, שכר המנתח, עלות העדשה המלאכותית ועוד
קרא עוד

מה זה קטרקט, כיצד הוא נגרם ואיך מטפלים?

מסקר שנערך בקרב רופאי העיניים עולה שאחת השאלות הנפוצות ביותר היא "מה זה קטרקט?"
קרא עוד

כל מה שחשוב לדעת על ניתוח עיניים קטרקט

ראשית, מספר מילים על העדשה הטבעית הקיימת בעין. עדשת העין ממוקמת מאחורי האישון ומאחורי הקשתית ("הצבע שבעין") ותפקידה הוא מיקוד קרני האור שחדרו אל העין והכוונתן אל הרשתית.
קרא עוד

כמה דברים שחשוב לדעת לפני בחירת מומחה לניתוח קטרקט

מחפשים מומחה לניתוח קטרקט כדי לקבל חוות דעת נוספת ולהיוועץ עימו בנוגע לניתוח שהומלץ לכם לעבור? על פי הנתונים הסטטיסטיים, מנתוני ארגון הבריאות העולמי עולה ש- 20% מהאוכלוסייה בגילאי 60 ומעלה סובלת מקטרקט, כשבגילאי 75 ומעלה מזנק השיעור ל- 50%.
קרא עוד

באילו מקרים כדאי לפנות לרופא עיניים פרטי? המדריך

סובלים מירידה באיכות הראייה או בעיות בעיניים ומתלבטים האם לפנות לרופא עיניים פרטי? ד"ר אסף קרץ מציין שבימים שבשגרה, מרביתנו נוהגים לגשת לרופא העיניים שבסניף קופת החולים הסמוך למקום מגורנו, אם בשל בעיות ראייה או מחלות עיניים כמו חשד לדלקת, ואם לצורך מעבר ב
קרא עוד

ניתוח עיניים קטרקט – כל מה שצריך לדעת!

הזמן לא עוצר במקום והגוף לא הולך ונהיה צעיר. יש לנו דרכים שונות איך להאט את הזיקנה, שרובן מדברות על אורח חיים בריא, שמירה על תזונה נכונה
קרא עוד

מהו קטרקט בלייזר?

אם אתם כבר לא צעירים סביר להניח שאתם גם מרגישים את זה. אחת מ"תופעות הלוואי" של הזקנה היא בעיית הקטרקט, שהיא מנת חלקם של כ-40% מהאוכלוסייה בגילאים הללו.
קרא עוד

ניתוח קטרקט סיכונים

קטרקט הוא מצב שבו מופיעה עכירות בעדשת העין המפריעה לראייה תקינה. הסיבה השכיחה ביותר לקטרקט היא גיל מתקדם של החולה
קרא עוד

כל מה שחשוב לדעת על ההחלמה מניתוח קטרקט

הקטרקט הוא עכירות בעדשת העין, תופעה הגורמת למגוון תסמינים שונים כגון ירידה בחדות הראיה, ראיה כפולה, ראיה מטושטשת, סנוור ועוד.
קרא עוד

כל מה שחשוב לדעת על קטרקט בעין

הקטרקט (בעברית ירוד) הוא תופעה טבעית של התעכרות עדשת העין וירידה באיכות הראיה, ועל פי מחקרים בתחום, כ- 70% מהאוכלוסייה המבוגרת בגילאי 75 ומעלה סובלת מקטרקט בעין אחת או בשתיהן.
קרא עוד

כמה דברים שכדאי לדעת במהלך החיפוש אחר רופא עיניים מומחה לקטרקט

מעוניינים לקבוע תור אצל רופא עיניים מומחה לקטרקט? ניתוח הקטרקט ידוע כאחד מההליכים הכירורגיים השכיחים והבטוחים ביותר בתחום רפואת העיניים
קרא עוד

כל מה שצריך לדעת לקראת ניתוח עיניים קטרקט

מעל ל- 60,000 ישראלים עוברים מדי שנה ניתוח עיניים קטרקט. מדובר בניתוח השכיח ביותר ברחבי העולם ואחד הבטוחים שבהם, עם שיעורי הצלחה גבוהים ביותר.
קרא עוד

קטרקט בעין: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול

קטרקט בעין (ירוֹד) הנו מצב שבו מאבדת עדשת העין הטבעית את שקיפותה והופכת בהדרגה לעכורה. עכירות זו גורמת לירידה בחדות ואיכות הראייה. ד"ר אסף קרץ מסביר שהעדשה אחראית למיקוד קרני האור שחדרו לעין והכוונתם אל הרשתית.
קרא עוד

החלמה מניתוח קטרקט

ניתוח קטרקט נועד לטפל במחלת עיניים נפוצה למדי. מדובר בגישה טיפולית אפקטיבית ויעילה, עבור מטופלים הסובלים מעכירות של העדשה, המביאה לראייה מטושטשת ולסימפטומים נוספים.
קרא עוד

רופא עיניים פרטי

חוש הראייה הוא אחד החושים החשובים בגופנו, וכדי לשמור על בריאות העין חשוב להקפיד על בדיקות עיניים תקופתיות. ד"ר אסף קרָץ, רופא עיניים פרטי בכיר מסביר את חשיבות בדיקות העיניים התקופתיות.
קרא עוד

רופא עיניים בבאר שבע

מחפשים רופא עיניים בבאר שבע? לא אחת קורה שמתפתח בעין מצב דחוף. במצבים מסוג זה, יהיו כאלו שיעדיפו להמתין עד שהבעיה תחלוף מאליה, אלא אם הבעיה אינה חולפת בתוך פרק זמן סביר או קיימת החרפה בתסמינים, בעוד אחרים יפנו לקבלת טיפול אצל רופא המשפחה או אחד מרופאי העי
קרא עוד

מהו ניתוח קטרקט בלייזר?

ניתוח קטרקט בלייזר מהווה פריצת דרך בתחום רפואת העיניים. השימוש במכשיר הלייזר בניתוחי קטרקט החל בשנת 2010, לאחר מתן אישור מטעם מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה- FDA) ומאז ועד היום נעשה שימוש הולך ומתרחב בטכנולוגיה זו.
קרא עוד

הליך ההחלמה מניתוח קטרקט

ניתוח הקטרקט הוא אחד מהניתוחים השכיחים ביותר בתחום רפואת עיניים, עם שיעורי הצלחה רבים גבוהים ביותר. זמן הניתוח הינו בד"כ עד כחצי שעה ולאחריו המטופל משוחרר לביתו.
קרא עוד

קטרקט: סימפטומים וגורמי סיכון

הקטרקט הנו מצב שכיח שבו מתפתחת עכירות בעדשת העין הפוגעת באיכות הראיה. בצעירותנו העדשה שקופה וצלולה לחלוטין, ברבות השנים מתרחשים בעדשה שינויים ניווניים, הכוח האופטי של העדשה משתנה וישנה גם ירידה ביכולת הגמישות והצלילות שלה.
קרא עוד

מהלך ניתוח קטרקט, ההכנות לקראתו ושלבי ההחלמה

אובחן אצלכם קטרקט בעין, וכעת, על רקע הירידה המתמשכת בחדות הראיה שלכם והפגיעה המשמעותית בתפקוד היומיומי, החלטתם בעצה אחת עם רופא העיניים שהגיעה העת לפנות להליך הכירורגי.
קרא עוד