רופא עיניים בבאר שבע

רופא עיניים בבאר שבע | ד"ר קרץמחפשים רופא עיניים בבאר שבע? כמה דברים שחשוב לדעת לפני קביעת התור

מחפשים רופא עיניים בבאר שבע? לא אחת קורה שמתפתח בעין מצב דחוף. במצבים מסוג זה, יהיו כאלו שיעדיפו להמתין עד שהבעיה תחלוף מאליה, אלא אם הבעיה אינה חולפת בתוך פרק זמן סביר או קיימת החרפה בתסמינים, בעוד אחרים יפנו לקבלת טיפול אצל רופא המשפחה או אחד מרופאי העיניים מטעם קופת החולים. גם כשהדבר נוגע לבדיקות עיניים תקופתית, ליקויי ראיה שכיחים כגון: רוחק ראיה, קוצר ראיה, אסטיגמציה, פזילה וכן הלאה ו/או בדיקות להנפקה או חידוש רישיון הנהיגה, נהוג להסתייע על פי רוב בשירותיו של רופא עיניים הפועל מטעמה של קופת החולים. יחד עם זאת, ישנם לעתים תסמינים שיכולים להעיד על בעיה כלשהי ודורשים פנייה לרופא עיניים מומחה.

תסמינים שהם בגדר דגל אדום

ד"ר אסף קרץ מציין שקיימים כמה תסמינים שמהווים בגדר דגל אדום ומחייבים התערבות רפואית ללא דיחוי כגון הבזקי אור, נקודות שחורות המופיעות בפתאומיות בשדה הראייה, ירידה או טשטוש פתאומיים בראייה, וכן כאבי עיניים וכאבי ראש עזים, סינוור, הילות סביב פנסים ותאורות, ראייה כפולה או איבוד ראייה זמני. יתרה מכך, מומלץ להיות במעקב צמוד של רופא עיניים מומחה במידה וישנן מחלות רקע או היסטוריה משפחתית של גלאוקומה, סוכרת, מחלות לב וכלי דם וכיוצא בזה, ובפרט כשהדבר נוגע למטופלים בטווח גילאי הארבעים שעברו ניתוחים תוך עיניים או שטופלו בסטרואידים לאורך זמן. בנוסף, ישנן תופעות בעיניים שעשוית להצביע על בעיה נוירולוגית או בעיה רפואית אחרת ומחייבות בדיקה מיידית הן של נוירולוג והן של רופא עיניים בבאר שבע או בכל מקום אחר ברחבי הארץ.

מצבים שבהם מומלץ להסתייע ברופא עיניים מומחה 

ברשימת התסמינים המחייבים איבחון וטיפול ללא דיחוי ניתן למנות תופעות דוגמת בלט עין (עלול להעיד על פעילות מוגברת של בלוטת התריס או גידולים בארובה בארובת העין), כפל ראייה פתאומי בגיל המבוגר על רקע סיבוכים מיקרו וסקולריים (שבץ מוחי, הפרעה בזרימת הדם למוח וכדומה), צניחת עפעפיים פתאומית (כתוצאה מחבלה עינית, על רקע ניווני, בעיות נירולוגיות חריפות, גידולים ועוד), אי שוויון בין קוטר האישונים (יכול לרמז על בעיה במערכת העצבים) ועוד. 

רופא עיניים בבאר שבע

ד"ר אסף קרָץ הינו רופא עיניים בכיר ומנתח, מומחה בניתוחי קטרקט וגלאוקומה, מנהל שירות הגלאוקומה במחלקת העיניים במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע המכהן מאז שנת 2018 כיו"ר חוג הגלאוקומה באיגוד רופאי העיניים בישראל. ד"ר אסף קרָץ, הינו רופא עיניים בבאר שבע וניתן לפנות אליו כדי לקבל חוות דעת לגבי אבחנה, אפשרויות טיפול או לקראת הליך ניתוחי.