ניתוח עיניים קטרקט – כל מה שצריך לדעת!

ניתוח עיניים קטרקט | רופא עיניים מומחה לקטרקט | דהזמן לא עוצר במקום והגוף לא הולך ונהיה צעיר. יש לנו דרכים שונות איך להאט את הזיקנה, שרובן מדברות על אורח חיים בריא, שמירה על תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית, ורוגע נפשי אך עדיין, הזמן מתקדם ויש דברים שחלק מהאנשים לא יוכלו להימנע מהם. אחד מהם הוא קטרקט בעיניים, בעיה שפוגשת לא מעט אנשים בגיל השלישי. הטכנולוגיה והרפואה היום מדהימים ויש כמובן איך לטפל בזה, כשהטיפול הוא ניתוח עיניים קטרקט. אז מהו אותו קטרקט ואילו סוגים שלו יש? מה עושים בניתוח ואיך משפרים את המצב בצורה משמעותית? 

ניתוח עיניים קטרקט – מה מוביל אליו?

לפני שנדבר על ניתוח עיינים קטרקט כדאי שנבין קודם מה מוביל אליו או במילים אחרות, מהו בכלל הקטרקט. קטרקט היא למעשה עכירות של עדשת העין הפנימית, בניגוד למה שרבים לעיתים טועים- ולא ניתן לראות זאת בהסתכלות חיצונית. כאשר אנו נולדים, עדשת העין הפנימית שקופה כמו זכוכית. עם הגיל, ובעיקר מעל גיל 60,  עדשת העין הולכת ומאבדת את השקיפות שלה. עדשת העין עשויה שכבות שכבות (מעטפת קדמית, גרעין, מעטפת אחורית), והעכירות יכולה להופיע רק בחלק מהשכבות או בכל השכבות. כתוצאה מכך עם הזמן הראייה נפגעת- לעיתים נפגעת רק הראייה מקרוב או מרחוק, ולעיתים גם וגם. לעיתים סימני הקטרקט יכולים להיות  כפל ראייה או שינוי בגווני הצבעים שהתרגלנו לראות. 

הפתרון – החלפה של העדשה

קטרקט אם כן, היא עכירות של העדשה ובכדי לפתור את הבעיה צריך... להחליף את העדשה העכורה. בניתוח מוסרת העדשה העכורה באמצעות טכנולוגיה של גלי קול בתדירות גבוהה ביותר (פאקואמולסיפיקציה) ואז מושתלת עדשה מלאכותית חדשה. ניתוח הקטרקט הוא אחד מהניתוחים הנפוצים בעולם הרפואה. הניתוח יכול להתבצע בשיטה ה"מסורתית", כלומר הסרה ידנית של העדשה, אולם בשנים האחרונות התפתחה טכנולוגיית לייזר המסייעת למנתח. ניתוח שכזה נקרא ניתוח קטרקט בסיוע לייזר. הניתוח באופן זה הינו מדויק יותר, 

יותר משחשובה הטכניקה- חשוב הנסיון של המנתח. בידיים הנכונות ניתוח קטרקט הינו בטוח ביותר, עם סיכויי הצלחה גבוהים ביותר. בכל ניתוח עלולים להיות סיבוכים אולם בידיים הנכונות הסיכון לסיבוכים הינו נמוך מאד. כדאי לפנות למנתח בעל ניסיון ובעל המלצות.

כשזה נוגע לעיניים שלכם אל תתפשרו. אם אתם צריכים לעשות ניתוח עיניים קטרקט לכו על בטוח, על ניסיון ועל שירות לקוחות מצוין ומעל לכל, לכו על מקצועיות.