מהו קטרקט בלייזר?

מהו קטרקט בלייזר | מומחה לניתוח קטרקט | קטרקט בלייזר | דאם אתם כבר לא צעירים סביר להניח שאתם גם מרגישים את זה. אחת מ"תופעות הלוואי" של הזקנה היא בעיית הקטרקט, שהיא מנת חלקם של כ-40% מהאוכלוסייה בגילאים הללו.

קטרקט זה למעשה עכירות של העין, מה שגורם למי שלוקה בבעיה לראות את הכול דרך מעין מסך עשן. חדות הראייה נפגעת וזה יכול להתבטא בראייה מרחוק או מקרוב, מה שמפריע להתנהלות היום יומית. קטרקט זו בעיה שיכולה להיות גם מולדת אך זה באחוזים נמוכים מאוד, והטיפול בבעיה כשהיא כזו הוא בסמוך ללידה. 

בכל מה שנוגע לקטרקט, יש שני סוגי ניתוחים שבשניהם מוסרת העדשה העכורה ובמקומה יש חדשה. יש ניתוח קטרקט ידני ויש ניתוח קטרקט בלייזר, והאופציה השנייה טומנת בחובה כמה יתרונות.

יתרונות קטרקט בלייזר

ניתוח קטרקט בלייזר הוא כמו ניתוח ידני וכולל שלושה שלבים – יצירת חתך בקרנית העין, פתיחת פתח בקופסית העדשה ופירוק של העדשה. יש לקטרקט בלייזר כמה יתרונות כשהראשון שבהם הוא הדיוק בגלל טכנולוגיית הלייזר. בנוסף, בגלל הדיוק שבפרוצדורה הסיכויים לפגיעה בתאי האנדותל נמוכים יותר מאשר בניתוח ידני, מה שגם מפחית את הסיכויים לבצקות לאחר הניתוח. 

חשוב לדעת שניתוח בלייזר הוא ניתוח שאין בו תחושת כאב, הוא ממזער את הסיבוכים האפשריים לאחר הניתוח והוא מקצר את משך ההחלמה. לא לחינם יותר ויותר רופאי עיניים ממליצים על השיטה הזו. 

איך מאבחנים קטרקט?

בשביל לעשות ניתוח קטרקט בלייזר צריך לאבחן את הבעיה ואת זה עושים בבדיקה קלינית קצרה אצל רופא העיניים. הרופא בוחן את עצב הראייה, את מרכז הראייה ואת הלחץ התוך עיני. יש גם את התסמינים האופייניים שהם אלו שמובילים אל הרופא לבדיקה ולאחר כל אלו יש את הצורך בניתוח.

אם אתם צריכים לעבור ניתוח קטרקט אין כמו מרפאת ד"ר קרץ בשביל לעבור את זה. מדובר על צוות שמנוהל על ידי רופא עיניים עם ניסיון רב בתחום. לא סתם יותר ויותר אנשים פונים אל ד"ר אסף קרץ ויוצאים מרוצים, עם ראייה הרבה יותר טובה ובעיקר, עם נינוחות בשל הידיעה שהם נמצאים בידיים הטובות ביותר.