כמה דברים שכדאי לדעת במהלך החיפוש אחר רופא עיניים מומחה לקטרקט

רופא עיניים מומחה לקטרקט | מה זה קטרקט | ניתוח קטרקט החלמהמעוניינים לקבוע תור אצל רופא עיניים מומחה לקטרקט? ניתוח הקטרקט ידוע כאחד מההליכים הכירורגיים השכיחים והבטוחים ביותר בתחום רפואת העיניים ומתאפיין בשיעורי הצלחה גבוהים ביותר ובפרט כשהוא מבוצע ע"י מנתח מיומן ובשימוש בטכניקות עדכניות ובמכשור רפואי ממוחשב, חדשני ומתקדם. 

נסיונו של המנתח הינו גורם יסודי להצלחת הניתוח.  חיזוק לעובדה זו התקבל ממחקר שנערך בדנמרק ופורסם בשנת 2020. המחקר התצפיתי השווה בין ניתוחים שנערכו על ידי מנתחי קטרקט צעירים (ניסיון של כ- 150 ניתוחים לכל היותר) לעומת ניתוחים שבוצעו על ידי מנתחים מנוסים (ניסיון של מעל ל- 1,000 ניתוחים). מחקר זה הראה כי לניסיונו הקליני ומומחיותו של הרופא המנתח השפעה רבה על סיכויי ההצלחה. 

תוצאות המחקר הראו שניתוחים שבוצעו בידי מנתחים מיומנים הסתיימו בחדות ראייה גבוהה באופן מובהק בהשוואה למנתחים צעירים. ד"ר אסף קרץ מסביר שרופא עיניים מומחה לקטרקט ניחן ביכולת להתאים את הטיפול המיטבי, הן מבחינת הרקע הרפואי של המועמד לניתוח כמו גם מצבה של העין (מצב הרשתית, הקרנית ועצב הראייה(, מה שמפחית את הסיכון לסיבוכים בניתוח עצמו ולאחר מכן. 

עם זאת, חשוב לזכור שבדומה לכל הליך כירורגי, גם בניתוחי הקטרקט עשויים להיות סיבוכים פוטנציאליים. 

הסיבוכים האפשריים בניתוח הקטרקט 

רשימת הסיבוכים האפשריים כוללת זיהום תוך-עיני, דימום, פגיעה בשקיפות הקרנית, מיקום לא נכון של העדשה המושתלת, התפתחות קרעים, היפרדות של רשתית ועוד. סיבוכים נוספים עלולים להיגרם משימוש בטכניקות כירורגיות שאינן מתאימות, עדשה שהושתלה בחוזק שגוי, אי מתן הנחיות מתאימות לפני ואחרי הניתוח, שגיאות במרשמי תרופות וכיוצא בזה.

מידע שבו כדאי להתמקד בטרם בחירת רופא מומחה 

בהקשר זה, ראוי להבהיר שמערכת הבריאות הישראלית נחשבת לאחת הטובות, היעילות והמתקדמות בעולם והיא מתברכת ברופאים מעולים. אף על פי כן, תמיד יוותרו פערים בין רופאים שונים וגישות טיפוליות. 

בעידן הנוכחי, כמעט כל מי שמחפש רופא עיניים מומחה לקטרקט מסתייע ברשת אינטרנט. על ידי הקלדת הביטוי בגוגל, ניתן להגיע לפורומים, בלוגים, מרכזים רפואיים ואתרים עצמאיים, ולדלות מידע רב על רופאי עיניים. 

כבר במהלך החיפוש הראשוני, כדאי להעדיף רופא עיניים שיש לו התמחות ספציפית בתחום הרלוונטי שבגינו פונים לטיפול. מעבר להמלצות וחוות דעת של גולשים שטופלו אצל הרופא הספציפי, מומלץ לברר היכן הוא רכש את השכלתו, מהו ניסיונו הקליני, באילו מוסדות רפואיים עבר התמחות והתמחות על, באילו תפקידים כיהן בעברו ומכהן בהווה וכן הלאה.